Pomoc s Modbus mapou Energy meter QI Power

• Jsem tu opět.
    Pokouším se sestavit modbus mapu pro měřící transformátor QI-POWER-485.
    Zařízení mám připojené, komunikace funguje.
    Problém jsou adresy. Bohužel Italové nechtějí komunikovat a v jejich mapě mě pár info chybí.
    Mám již nastaveny elměry od Erniky, tam jede vše v pohodě.
    Může mě někdo pomoci? Jde mě o spodní pravou část v nastavení jednotlivé adresy,m jak se dělají posuny od té první v grupě. Pokoušel jsem se náhodně něco trefit (hledal jsem napětí či frekvenci, abych to dle toho celé pak posunul), ale zatím za dva dny ani ťuk.
    Link na mapu je zde http://www.qeed.it/wp-content/uploads/2014/05/QI-POWER-REGISTER-MAP-05132014.pdf

Děkuju

• Zkus tohle 40073 a 40074 je logická adresa napětí ve voltech...fyzická adresa bude 72 a 73. Číst funkcí 0x3 - Read Multiple Registers

• @jiri-zejbrdlich No já jsem na elmeru od Erniky to dělal tak, že jsem si založil skupinu, zadal počáteční adresu (po převodu z hex na dec) a nastavil počet prvků.
    Následně jsem přidával datové body u kterých jsem nastavil délku MultiByte (většinou 4) a Ofsset (podle rozdílu mezi adresou skupiny a adresou bodu). Vždycky to takto šlo.
    Píšeš o logické a fyzické adrese - tedy mám dát do skupiny logickou či fyzickou?
    Funkci Read Multiple Registers v rozbalovači nemám - viz. screen.

A děkuji.

0_1547321797369_Read_Holding.jpg

• Zajímavé to je od logické adresy(číslování pro odlišení - číst můžeš několika funkcemi, takto se to rozliší, proto logická adresa) 40073-napětí, nastav si počáteční adresu(fyzická-skutečný registr a počítáno od nuly) na 72 a začni si funkcí F03 vyčítat napětí, proud výkon atd.

• @jiri-zejbrdlich Stále mám číselné nesmysly.
    Nastavil jsem počáteční adresu skupiny na 72, počet prvků 50. Vlastnosti datového bodu mám typ ST dint (zkouším i jiné - tady vidím možný problém proč to nejde). V parametrech datového bodu mám délku 4 a offset 0 (pro napětí).

• Hodnoty jsou dle manuálu posílány jako real...

• administrators

V případě potřeby lze také nastavit bytové pořadí, v případě jinak-endianového kódování které používají některé vzácnější zařízení.

• Děkuji za info.
    real jsem měl také nastaven, ale i tak se nedařilo. Jsem již ve spojení s panem Kudláčkem a budu mu dnes posílat celý projekt a možná že i popřípadě jedno trafo ma odzkoušení.